Експорт податкових накладних в формат xml для імпорту в програми податкової звітності

Скачать: 

з 1 січня 2012 року Податковим кодексом запроваджується обов’язкова реєстрація податкових накладних, у яких сума ПДВ перевищує 10 тис.грн., а також податкових накладних, виписаних при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній. З версії програми Дебет Плюс 12.0.49 реалізований експорт податкових накладних в формат xml для імпорту в програми податкової звітності M.E.DOC та OPZ.

Види документів, з яких можна експортувати данні:

  • податкові накладні:

податкові накладні видані (NV)

видаткова накладна (реалізація) (NK)

господарська операція (BS)

прибуткування ТМЦ (PN)

платіжне доручення вхідне (PV)

  • коригування(додаток 2):

податкові накладні видані (NV)

повернення реалізованих ТМЦ (VR)

платіжне доручення вихідне (PP)

  

1.Необхідні налаштування:

 1. меню «Налаштування / Параметри системи»

 

На вкладці «Параметри системи» з’явився додатковий пункт M.E.DOC.На даній вкладці обов’язково потрібно вказати папку для експорту податкових накладних, вкажіть шлях на будь-яку папку, наприклад, C:\\Program Files\DebetPlusV12\export\tomedoc.

Папка, у яку експортуються файли *.xml, при кожному експорті документу/документів оновлюється, тобто у цій папці будуть лише щойно експортовані файли. Інші поля: форма оплати, назва та адреса своєї організації, заповнюються за бажанням. Якщо ці поля заповнені, то система інформацію братиме з цієї вкладки, якщо ні, то форма оплати – з вкладки «Податкові реквізити» (для всіх документів крім «Податкові накладні видані» (NV) у цьому документі є спеціальне поле), назва та адреса своєї організації – з картки своєї організації (Довідник 1: Свої організації).

2. Для кожного виду документу, з якого експортуєте накладні, у папці можна зробити налаштування колонок (для зручності перегляду інформації).

контекстне меню на шапці таблиці / Вибрати колонки

У переліку колонок з’явилась нова колонка «Включ. до ЄРПН», яку рекомендую перенести на початок списку.

2.Експорт документу.

Для роботи з експортом податкових накладних в програми податкової звітності M.E.DOC та OPZ у контекстному меню з’явились пункти:

Експорт в M.E.DOC – використовується для експорту податкових накладних та експорту коригування з видів документів: «Повернення реалізованих ТМЦ» (VR) і «Платіжне доручення вихідне» (PP).

Експорт коригування в M.E.DOC– використовується для експорту коригування з документу «Податкові накладні видані» (NV).

Зняти ознаку експорту в M.E.DOC використовується для того, щоб зняти галочку з поля «Включ. до ЄРПН».

 Для того, щоб експортувати один документ, достатньо виділити його маркером і в контекстному меню натиснути «Експорт в M.E.DOC». Для експорту декількох документів - потрібно відмітити необхідні документи галочками. Для експорту всіх документів у папці – натисніть «ctrl»+ «+» (виділення всіх документів).

Після закінчення експорту, система покаже інформаційне повідомлення: шлях, по якому зберігає файли *.xml.


При формуванні файлу *.xml, в документах автоматично проставляються галочки «Включ. до ЄРПН». Дана ознака зникає при редагуванні документа, або ж можна зняти вручну через пункт контекстного меню.

Таким чином ви експортували документи. Далі, шляхом імпорту, можна завантажити ці документи в M.E.DOC або OPZ.

3.Найменування полів, з яких імпортується інформація в xml-файл

Реквізити своєї організації та реквізити контрагента (назва, інд. податковий номер, адреса (за умови правильно заповнених усіх полів), № св. про реєстрацію платника ПДВ –з картки своєї організації та картки контрагента відповідно.

З версії програми 12.0.50 з’явилась можливість встановлювати термін дії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ.

Якщо номер свідоцтва один і не змінювався, внесіть номер у відповідне поле, якщо ж, за певних обставин, № свідоцтва змінився, натисніть на кнопку і заповніть даний довідник: вкажіть № свідоцтва і період дії. При імпорті документа система «дивитиметься» на період дії свідоцтва і, в залежності від дати документа, підтягне правильний № свідоцтва.

Вид цивільно-правового договору – вкладка податкові реквізити пункт «Умова продажу» (для всіх видів документів крім «податкові накладні видані»( NV). В документі NV поле – «Вид договору».

Від і № договору – у документі «податкові накладні видані» (NV) дані імпортуються з спеціального поля «номер договору, від».

Для документів «видаткова накладна (реалізація)» (NK) діє умова: якщо договір вибраний в документі, то імпортуються дані договору, якщо договір не вибирали, то № і дата документу.

Для всіх інших документів, якщо договір не вибраний, то дане поле залишиться не заповнене.

Форма проведених розрахунків - у документі «податкові накладні видані» (NV) поле «Форма оплати», у всіх інших документах – вкладка «Податкові реквізити» поле «Форма оплати».

Особу, яка склала податкову накладну можна вносити 2 способами.

Спосіб 1. Стосується всіх видів документів, крім «податкові накладні видані» (NV).

В параметрах системи (меню Налаштування/Параметри системи/Параметри реєстрації /Журнал продажу) потрібно вказати відповідний довідник, наприклад, довідник персоналу.

В документах на вкладці «Податкові реквізити» в графі «Менеджер» виберіть з довідника прізвище відповідальної особи.

Спосіб 2. Налаштовується за допомогою додавання розширення. Застосовується для будь-якого виду документа.

Розширення можна додавати на вид документа, тоді воно буде застосовуватись для усіх папок (детальніше про те, як працювати з розширеннями, див. інструкцію «Добавление пользовательских полей - расширений»).

Дане розширення повинно обов’язково мати мітку MNG.

Зверніть увагу, розширення можна налаштувати двома способами: тип поля вибрати як текст, або як код з довідника аналітики.

Незалежно від обраного виду типу поля, в налаштуванні розширення можна статично вказати ПІБ відповідальної за реєстрацію податкових накладних особи. Як правило, реєстрацією податкових займається, в основному, одна особа. В разі, якщо податкову виписав інший працівник, при створенні документа значення в розширенні можна редагувати.

Якщо тип поля обрали «як текст»: вкажіть прізвище бухгалтера, який відповідає за реєстрацію ПН, у полі «Замовчення».

При обраному типу поля «код з довідника аналітики», виберіть код довідника, а також можна вказати і код працівника.